Choď na obsah Choď na menu
 


Silvestrovský homár s langustami

12. 2. 2009

Kuchári: Tato, Ajko, Bobo

 Pred vianocami sme  vo Vidvi kúpili Kanadského Homára, Holandské Langusty a královské Krevety s tým že si miesto tradičnej Vianočnej  večere zamlsáme na morských príšerách. Najväčšiu redosť mal z toho Bobo. Keďže som mal ešte veľa roboty a Majk bola ako obvykle po nočnej rozhodli sme sa pre tradičnú variantu a príšery sme si nechali na naskôr.

Bobov šťastný deň bol Silvester.

Príšery sme ráno vytiahli z mrazáku a nechali rozmrznúť do večera. Ajko dal variť vodu do veľkého hrnca so soľou, citrónom nakrájaným na mesiačiky a pár kvapkami olivového oleja. Bobo odbalil príšery a všetky spolu sme ich nahádzali do vriacej vody. Po cca 15 minútach stáleho varevia boli hotové.

Obrázok Obrázok Obrázok

Krevety sa nevarili lebo boli už pripravené ako hotový zákusok, iba sme k ním urobili fantastickú Curry omáčku na sladko. (klasika: smotana / šlahačková, cukor krištál, citrón, curry jemné - všetko povariť do jemného zhustnutia). Krevetky sme dali na 2 min do mikrovlnky a bolo to všetko hotové. Krevetky sa len jemne namáčajú do omáčky.

ObrázokObrázok

 Rada: Na klepetá homára sa opatia zobrať klieštiky na orechy a ako príloha sa hodia čerstvé bagetky z Kauflandu. Potom treba už len dobré biele vínko.