Choď na obsah Choď na menu
 


Pečená Kačka s plnkou

12. 2. 2009

Kuchári: Tato a Ajko: mama spala po nočnej a Bobo mal svoje neoblúbené seráli v telkáči.

Obrázok Kačka Zajácová je naša dobrá kamarátka. S Majkou pracujú v jednej nemocnici, chodia spolu do školy a ešte, aby toho nebolo málo, tak naši chalani hrávajú spolu aj fucik v jednom týme. Preto sme sa rozhodli si na Štefána upiecť nadievanú kačku.

Kúpili sme u nás ve vsi malou hungárius kachnu a nechali ji roztát. Potom som ju musel asi 1,5 hodiny ešte pinzetou na obočie očistiť od peria. (" Neviem čo tý maďari v drúbežárni robili") Keď bola už celučičká čistá tak som ju musel dobre nasoliť a hlavne korením z vnútra vymastiť. Obrázok

Kačku sme dali na pekáčik a ku nej pripravenú plnku z hríbikov, pečienok a celé sme to poliali dobrým červeným Cabernetom. Kačka sa piekla asi 2 a pol hodinky. Slinky nám tiekli až po brade. Ku kačke sme si dali dobrú červenú kapustičku (sterilizovaný pohár z Vidva a knellu z jednoty) Labúžo ešte dodalo vychladená plzeň 12´.

A takto to vyzeralo:Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

What is a normal blood distress

(AembereegynC, 6. 7. 2018 6:24)

Compression est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/obtenir-cialis-sans-ordonnance/